ŞILE Hava Durumu
Kıymetli hemşehrilerim;

Sizlerin teveccühü ve tercihi ile Belediye Başkanlığı görevini üstlendiğimden bu yana, meclis üyelerimiz ve ekibimizle birlikte Şile’yi ve bölgemizi geleceğe en doğru şekilde taşıyabilmek için gerekli yatırımların ve projelerin hayata geçirilmesi için var gücümüzle ve ilk günkü heyecanımızla çalışmaya devam ediyoruz. Çünkü biz Şile’yi çok seviyoruz.
İlhan OCAKLI

Şile Tavanlı Millet Bahçesi Projesi

Şile Tavanlı Millet Bahçesi Projesi

Şile; popülerliği her geçen gün daha da artan gözde bir yerleşim yeridir. Gelişen Şile’nin vizyonuna uygun alanlar üretebilmek, daha iyi bir hizmet verebilmek, kentin yeşil dokusunu koruyabilmek ve yeni sosyal donatı alanları kazandırabilmek amacıyla Şile Belediyesi çalışmalarını sürdürmektedir.

Balibey Mahallesi, Harmankaya Mevkii’nde yer alan Tavanlı Parkı, Şileli vatandaşların ve ilçeyi ziyaret eden yerli/yabancı turistlerin faydalanabileceği bir alana dönüştürülecektir.
    
Şile Belediyesi tarafından hazırlanan Şile Tavanlı Millet Bahçesi Projesi ile mevcutta atıl ve kontrolsüz halde kullanılan park alanı, yeniden projelendirilerek daha işlevsel hale getirilmiştir. 

Şile Balibey Mahallesi’nde bulunan toplamda 40.849 m² yüzölçüme sahip alanda; yapısal olarak 120 m2 yeme-içme ünitesi, 30 m2 mescit alanı, çocuk oyun alanları ve 800 metrelik yürüyüş parkuru yer almaktadır. Şile Tavanlı Millet Bahçesi projesi kapsamında yeniden tasarlanan alanda ayrıca ateşli/ateşsiz piknik alanları bulunmaktadır. 

Alan üzerinde yapılacak tüm yapısal imalatlarda doğal malzemeler kullanılacaktır. Yaya yolları ile bordür alanları ahşap travers ve kiremit tozuyla yapılacaktır. Bina imalatlarında ise ahşap ve taş malzemeler düşünülmüştür. Alan üzerinde bulunan mevcut yeşil doku korunmuş, bu dokuya ek olarak yeni ağaçlar ve peyzaj alanları planlanmıştır. 

Şileli vatandaşların yanı sıra yerli/yabancı turistlerin de faydalanacağı bu proje, Şile’nin sosyal ve kültürel karakterine yeni bir katma değer sağlayacak.

 

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.