ŞILE Hava Durumu

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı 2021 yılı Belediye çalışmaları ve yatırımları hakkında konuştu.

Belediye Başkanı İlhan Ocaklı 2021 yılı süresince Şile ilçesine kazandırılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Yatırım Planlaması Geleceğini Bugünden Planlayanlar İçindir

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Belediye teşkilatı olarak, göreve geldikleri günden başlayarak ilçenin gelişimine katkı sunacak tüm projeleri hayata geçirebilmek için gerekli hazırlıkları tamamladıklarını aktararak, yatırım ve hizmet planlarını, Şile’yi etkin bir turizm konumu olma noktasına taşımak için kurgularken, tüm Türkiye’yi ve dünyayı etkisi altına alarak, adeta alt üst eden küresel Korona salgını ile mücadele süreçlerini yaşamak zorunda kaldıklarını belirtti.

Şile Belediyesi olarak bir yandan salgınla mücadele ederken, bir yandan da ilçemizin hayrına dokunacak yatırımlarının gereken özen ve titizlikle tek tek eyleme döküldüğünü anlattı. Salgınla mücadele sürecinde azami ölçüde hijyenin sağlanması için temizlikte ve diğer çalışmalarımızda 7/24 görev başında olan tüm mesai arkadaşlarının tebrik ve teşekkürü hak ettiklerini ifade etti.

Pandemi öncesindeki mevcut hayat standartları gelecek dönemlerinde de de sürdürmek için var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Başkan İlhan Ocaklı, “Önümüze büyük bir engel, bir mani olmaz ise siz değerli ilçe sakinlerinin bizlere aktardığı yapılması öncelikli imalatlar ve de yatırımların en kısa sürede n tamamlanarak, ilçeye kazandırılmasını öngörüyoruz. Şile hizmetine en iyisini, en kalitelisini sunma niyetindeyiz.” şeklinde konuştu.

Belediye’nin 2021 yarımlarına da değinen İlhan Ocaklı, “Mutlu bir gelecek, o geleceği bugünden planlamakla meydana gelebilecek bir faaliyettir. Biz Şile Belediyesi olarak hem ilçemizdeki diğer kamu kurumlarıyla hem de ilgili bakanlıklarımızla yoğun bir mesai harcıyor, ilçemizin gelecek günlerinde iz bırakacak çalışmalara imza atmak için canla başla çalışıyoruz. Yeter ki biz ilçemize yatırım yapmaya devam edelim. Zira en önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. Biz birer birer gerçekleşen yatırımlarla ilçemizin önünü açtıkça, biz gelişime ve üretime yöneldikçe, Şile sakinleri de çok önemli işler başarıldığına şahitlik ediyorlar. Bundan sonra da şahitlik edeceklerine yürekten inanıyoruz." ifadelerine yer verdi.

 Heyecan Verici Pek Çok Proje Hayata Geçirilecek

2021 yılında Şile için oldukça önemli ve heyecan verici projelerin hayata geçiyor olacağı bilgisini veren Ocaklı, “Belediye Hizmet Binası; Hükümet Konağı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası temel atılacak duruma gelecek. Adliye Sarayı, Tapu Müdürlüğü projeleri de keza yolda. Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızla birlikte, gençlerimize çok kapsamlı bir Gençlik Merkezi kazandıracağız. Ekiplerimi hummalı bir çalışma sürecindeler. İlçemizde toplanan atıkları ayrıştırarak geri dönüşüme konu edeceğimiz yine oldukça faydalı başkaca bir tesisi de yine ilçemize kazandırmış olacağız. Prestij caddesi projelerimiz 2021’de de tam gaz sürecek.Şimdilerde yaşadığımız bu zor günlerin ardından hep birlikte, yeniden sağlıklı ve huzurlu zamanlar geçireceğiz” diye konuştu.

 

 

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.