ŞILE Hava Durumu

İstanbul Valisi Gül ve Başkan Ocaklı Şiddetli Fırtınadan Etkilenen Esnafı Ziyaret Etti

 İstanbul Valisi Gül ve Başkan Ocaklı Şiddetli Fırtınadan Etkilenen Esnafı Ziyaret Etti

Tuesday, November 21, 2023


Şile Belediyesi, 18-19 Kasım’da etkisi tüm Türkiye’de ve Şile'de hissedilen şiddetli fırtına ve sağanak yağışın olumsuz etkilerini hızla ortadan kaldırmaya devam ediyor. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı da, başkan yardımcıları, ilgili müdür ve birim amirleri ile birlikte Şile’de ve Ağva’da ev ve işyerlerinde maddi zarar oluşan yerel esnafı ve vatandaşları ziyaret etti.

İstanbul Vali Davut Gül Şile'de İncelemelerde Bulundu

İstanbul Valisi Davut Gül şiddetli fırtınadan etkilenen Şile'de incelemelerde bulunarak çalışmalarla ilgili bilgi aldı. AFAD İl Müdürü Ercan Akar, İlçe Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya ve beraberindeki teknik ekip ile beraber hava muhalefeti sebebiyle Şile’de ve Ağva’da ev ve işyerlerinde maddi zarar oluşan yerel esnafı ve vatandaşları ziyaret eden Vali Gül, işletmelere uğradı ve devam eden çalışmaları yerinde inceledi ve geçmiş olsun dileklerini iletti. İstanbul Valisi Davut Gül: "AFAD koordinesinde zarar gören yerlerde hasar tespitlerini ivedi şekilde çıkaracağız. Vatandaşımıza bu açıdan vereceğimiz tüm destekleri vermeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Başkan Ocaklı:  “Vatandaşlarımızın Zararını Karşılamak için Gerekli Çalışmaları Hızlandıracağız.”

Yaşanan şiddetli fırtına sonrası İstanbul Valiliği ve AFAD ile birlikte koordine olarak, şiddetli fırtına ve sağanak yağmurdan etkilenen bölge esnafını ziyaret eden Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Vatandaşlarımızın zararını karşılamak için gerekli çalışmaları hızlandıracağız. Afetten etkilenen tüm esnafa ve hemşerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Başkan Ocaklı: “Şile’yi Pırıl Pırıl, Tertemiz Bir Hale Getireceğiz.”

Şile Belediyesine bağlı ekipler tarafından sürdürülen temizlik çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: "Yaklaşık 2-3 günden beri meteoroloji ve Valilik uyarıyordu havanın şiddetli bir şekilde yağmur ve fırtınaya dönüşeceği konusunda ve beklenenden çok daha şiddetli bir fırtına ile karşılaştık.  Bütün belediye personelimiz, bütün ekiplerimiz, Fen İşleri, Temizlik Hizmetleri, Sosyal Destek Hizmetleri ve Zabıta Müdürlüklerimiz bütün personeli ile şu an Şile’de, Ağva’da ve mahallelerimizde afetin vermiş olduğu hasarı temizlemeye ve ortaya çıkan olumsuz görüntüleri bertaraf etmeye çalışıyor.  Ekiplerimiz 24 saati aşan bir mesaide mücadelelerini veriyorlar. 

Allah bir daha bizleri böyle felaketlerle, afetlerle karşı karşıya bırakmasın diye dua ediyoruz. Bizler bu sıkıntıları en kısa zamanda temizleyip yine Şile’yi dün olduğu gibi pırıl pırıl, tertemiz bir hale getireceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.