ŞILE Hava Durumu
Kıymetli hemşehrilerim;

Sizlerin teveccühü ve tercihi ile Belediye Başkanlığı görevini üstlendiğimden bu yana, meclis üyelerimiz ve ekibimizle birlikte Şile’yi ve bölgemizi geleceğe en doğru şekilde taşıyabilmek için gerekli yatırımların ve projelerin hayata geçirilmesi için var gücümüzle ve ilk günkü heyecanımızla çalışmaya devam ediyoruz. Çünkü biz Şile’yi çok seviyoruz.
İlhan OCAKLI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 85. Yıldönümünde Saygıyla Anıldı

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 85. Yıldönümünde Saygıyla Anıldı

Friday, November 10, 2023


Gazi Mustafa Kemâl Atatürk,  ebediyete irtihalin 85. yıldönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Şile’de de düzenlenen törenlerle anıldı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde saatler 9’u, 5 geçe bayraklar yarıya indirildi, sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu.

Saygı, Rahmet ve Özlemle Anıldı

Şile Belediye Meydanı'nda Şile Kaymakamlığı tarafından düzenlenen anma töreninde Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Garnizon Komutanı Hv. Albay Mehmet Sutaşır, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Cumhuriyet Başsavcısı Hazel Kılıçaslan, ilçe protokolü, STK ve siyasi parti temsilcileri, kamu kurum amirleri, gaziler ve gazi yakınları, davetliler, öğrenciler ve vatandaşlar hazır bulundu. Atatürk Anıtı’na çelenk sunma merasimi ile başlayan resmi anma töreni, iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla tamamlandı.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmetle Yâd Ediyor; Minnet ve Özlemle Anıyoruz."

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemâl Atatürk'ü minnetle ve özlemle andıklarını belirterek: “Aramızdan ayrılışının 85’inci yıldönümünde Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, minnetle ve şükranla yad ediyor, aziz hatırasına saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Şile Kültür Merkezi’nde Atatürk’ü Anma Programı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şile Kültür Merkezi'nde düzenlenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programında öğrencilerin hazırlamış oldukları program ilgiyle takip edildi. Programa ilçe protokolünün yanı sıra Şile’de bulunan diğer okulların öğrenci ve öğretmenleri, aynı zamanda vatandaşlar da katılım sağladı. Programda yer alan ve Şile Borsa İstanbul 50. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Anma programı okullar arası düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesiyle son buldu.  
 

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.