ŞILE Hava Durumu

İBB Başkanı İmamoğlu Şile’yi ve Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı’yı Ziyaret Etti

İBB Başkanı İmamoğlu Şile’yi ve Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı’yı Ziyaret Etti

Thursday, May 30, 2024


Yeni dönem belediye başkanlarına yönelik tebrik ziyaretleri kapsamında İstanbul’daki ilçe belediyelerini gezen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şile Belediye meydanında hem vatandaşlar hem de belediye personeli tarafından büyük coşku ve alkışlarla karşılandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Şile’de bir yandan yapımı tamamlanan parkları açarken, İSKİ’nin önemli tesislerinin de temelini attı. Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı ve ekibi ile yeni yapılacak çalışmaları da belirleyen  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ayrıca Şileli vatandaşların da yoğun katılım sağladığı bir toplu açılış töreni gerçekleştirdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Şile’deydi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı’ya tebrik ziyaretinde bulundu. Şile’nin bütün ihtiyaçlarına dönük çalışmaları yaptıklarını aktaran Başkan Ekrem İmamoğlu: “Hem Özgür Başkanımızı hem bizi Allah utandırmasın. Yolumuz açık olsun. Hep birlikte çok başarılı olalım ki İstanbullular mutlu olsun.” dedi. 

“Şile'nin Özgür Kabadayı Gibi Bir Başkana Sahip Olmasını Çok Arzulamıştım.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden başarıyla çıkan Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı'yı makamında ziyaret ederek tebrik etti. Şile'nin özel bir ilçe olduğunu belirten İmamoğlu: “İstanbul'un her ilçesinde bir yerellik söz konusu. Fakat Şile'de mevzu biraz köylerimiz de olunca, yerellik daha da manevi bir boyuta evriliyor. Özgür Başkanımız gerçek anlamda, kökleriyle bir Şileli ve Şile'yi dert eden, onunla dertlenen bir hemşehrimiz. Sevgili ilçe başkanımız da bizi ilk gelip ziyaret ettiklerinde ve ilçesine dönük duyarlılığını ve duygularını gördüğümde, gerçekten Şile'nin böyle bir belediye başkanına sahip olmasını çok arzulamıştım.” dedi. 

“Şile Yatırımlarla Büyümeye Devam Edecek, Herkesin Yüzü Gülecek!”

Ziyaretinden dolayı Başkan İmamoğlu’na teşekkürlerini sunan Şile Belediye Başkanı Kabadayı da İBB ile birlikte önemli çalışmalara imza atmak istediklerini belirterek, Başkan Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti: “Büyükşehirle beraber Şile Belediyesi olarak koordineli bir şekilde memleketimize çok güzel hizmetler yapacağız. Sizin turizme, sanata, yeşile ve doğaya olan emeğinizi de biliyoruz. Hayvanlara verdiğiniz önemi biliyoruz. Memleketimiz Şile’ye hoş geldiniz İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun liderliğinde, Şile ve tüm bölgelerimiz yatırımlarla büyümeye devam edecek, herkesin yüzü gülecek!” sözleriyle dile getirdi.

Büyükşehir Belediyesi ile Ortaklaşa Hizmetler Şile için Devam Edecek

30 Mayıs Perşembe, 14.00'te Şile Belediye Meydanı'nda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen toplu açılış törenine tüm  Şileli vatandaşlar katılım sağladı. Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Kabadayı, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Şile’nin sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

İSKİ’den Şile’ye 450 Milyon Liralık İçme Suyu Yatırımı

İBB Başkanı İmamoğlu’nun Şile ziyaretinde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) köklü kuruluşu İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Şile’deki su sorununu çözecek projenin temeli de atıldı .İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı da Şile’nin 14 köyüne, 14 park kazandırdı. “Şile İçme Suyu Depo İnşaatları Temel Atma Töreni ve Mahalle Parkları Açılışı” etkinliği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı ve Şileliler’in katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

“Özgür Başkanımla Birlikte, Şile'ye Tarihinin En Başarılı 5 Yılını Yaşatacağız!”

Şile Belediyesi başkanlık binası önünde düzenlenen törende, İmamoğlu ve Kabadayı birer konuşma yaptı. Törende konuşan İmamoğlu, alanı dolduran vatandaşlara, genç yaşlarında İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet ve kenti düşman işgalinden kurtaran Mustafa Kemâl Atatürk’ü örnek olarak gösterdi. İBB ve Şile Belediyesi olarak iş birliği içinde çalışacaklarının altını çizen Başkan İmamoğlu: “Göreceksiniz; Özgür Başkanımla birlikte, Şile'ye tarihinin en başarılı 5 yılını yaşatacağımıza söz veriyorum. Akif olacağız, eşit olacağız, çevreyi koruyacağız, insanımıza zarar veren, canlılara zarar veren, hayatı korumayan hiçbir yerde biz olmayız. Dolayısıyla canlıları koruyan, yaşamı, doğayı koruyan, insanını koruyan, Şile'yi iyileştiren işler yapacağız.” dedi.

 

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.