ŞILE Hava Durumu

Şile'de Zafer Bayramı Coşkusu

Şile'de Zafer Bayramı Coşkusu

Tuesday, August 31, 2021

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. Yıl dönümü dolayısıyla Ağva’dan, Şile’ye kadar yürüyüş yapıldı. Şanlı zaferin yıldönümü Şile’nin dört bir yanında coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, Şile Belediyesi resmi instagram hesabından da canlı yayınlandı.

Şile ve Ağva Kırmızı-Beyaz…

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen  30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri ile Şile’de her yer kırmızı beyaza büründü.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıl dönümü dolayısıyla Şile Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerinin ilki Ağva’da yapılan kortej yürüyüşü  ile başladı. Ağva’lıların büyük bir coşku ve ilgi gösterdiği kortej yürüyüşü sonrası şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası kutlamalar Şile merkezde devam etti.
 
Saat 20:30’da Şile Kent meydanında başlayan kortej yürüyüşüne bando takımı motorize polis ekipleri ve açılan iki büyük Türk bayrağının öncülük etti. Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve ilçe protokolün eşlik ettiği kortej yürüyüşüne Şileliler büyük bir katılım gösterdi. Coşku ile devam eden yürüyüş sırasında korteje katılanları büyük bir sürpriz bekliyordu. Şile Belediyesi tarafından projelendirilen ve Şile Bezi motifinden yararlanılarak ilçenin dokusuna uygun modernize edilen aydınlatmalar Cumhuriyet caddesine kortejin girişi ile ilk defa yandı. Bu sürpriz kutlamalar esnasında Şileliler tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. 

Zafer Coşkusu Şile Meydanında Müzikle Buluştu

Kortej yürüyüşünün sona ermesi ile birlikte Şile Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı konseri, Şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı ile başladı. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya’nın yaptığı 30 Ağustos Zafer Bayramı konuşmalarında bu zaferi armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehit ve gazileri rahmet ve minnetle andı. Türkan Kandıralı ile Büyük Maksim Orkestrası ve ses sanatçısı Ayşe Ekiz’in sahne aldığı konser yine başka bir ses sanatçısı Oktay Yıldırım’ın seslendirdiği şarkılarla başladı. Sahne dünyasının tanınmış klarnet virtüözü Türkan Kandıralı ve Türk Sanat Müziği’nin duayen isimlerinden Ayşe Ekiz repertuvarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılara yer verdi. Konser sonunda Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz ve Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı sanatçılara Şile Bezinden oluşan hediyeleri ve çiçeklerini takdim etti. Keyifli anların yaşandığı konserin sonunda alanı dolduran müzikseverler sanatçıları uzun süren alkışlarıyla uğurladı.

Şile’de Büyük Zaferi 99 Yıldır Eksilmeyen Gururla Her Yıl Kutluyoruz…

30 Ağustos 1922’de üstün bir zaferle sonuçlanan “Büyük Taarruz”un yıldönümleri, vatan topraklarının düşmanlardan geri alınmasını temsil edişi sebebiyle, Şile’de her yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.