ŞILE Hava Durumu

İlhan Ocaklı’ya Yılın En Çevreci Belediye Başkanı Ödülü

İlhan Ocaklı’ya Yılın En Çevreci Belediye Başkanı Ödülü

Friday, June 4, 2021

2. Tesis Yönetim Çalıştayı’nda “TRKTYD 2021 Ödülleri” Sahiplerini Buldu

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD), 2. Tesis Yönetim Çalıştayı ve İş Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı. İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen zirvede, tesis yönetim sektöründe yer alan firmalar ile uluslararası iş dünyası bir araya gelirken, çalıştayda ‘TRKTYD 2021 Ödülleri’ de sahiplerini buldu. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Yılın En Çevreci Belediye Başkanı Ödülü”ne lâyık görüldü.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: Temiz Doğa, Temiz Gelecektir!

“Yılın En Çevreci Belediye Başkanı Ödülü”nü TRKTYD Yönetim Kurulu Başkanı Suat Sandalcı'nın elinden alan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı törende bir konuşma yaparak, Şile Belediyesi’nin öncelik verdiği konuların başında çevre temizliği çalışmalarının geldiğini belirterek, Şile Belediyesi’nin çevre bilinci konusunda faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiğini aktardı. Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, "Ülkemiz ve bölgemiz açısından hepimiz çevre değerlerinin öneminin bilincindeyiz. İnsana ve çevreye duyarlı hizmet politikaları geliştirerek, ilçemizin çevre değerlerine sahip çıkmak en akılcı yollardan birisidir. Şile Belediyesi olarak çevre değerlerinin korunması konusundaki eksiklerimizi hızla gidermekteyiz. Daha temiz ve yaşanabilir bir Şile’yi gelecek kuşaklara aktarma bilinci ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız, çevre değerlerinin korunması konusundaki duyarlılığımızın sonucudur." dedi. Başkan İlhan Ocaklı, “Şile yüz ölçümü ve sahip olduğu doğal dokusuyla İstanbul’un en özel ilçelerinden bir tanesi. Ben de bu güzel ilçenin belediye başkanı olarak, sürdürülebilir bir yaşam ve ekolojik sistem için bu güzel ilçeyi korumaya, yeşilini, mavisini muhafaza etmeye gayret ediyorum. Bu güzellikleri gelecek nesillere aktarmak için üzerimize düşen tüm görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye devam ediyoruz. Çünkü temiz doğa, temiz gelecektir. Şile Belediye'sine bağlı ekiplerimizle kolları sıvayarak, doğaya atılan atıkları düzenli olarak toplamaktayız. Unutulmamalıdır ki doğa bize değil, geleceğe mirastır.” ifadelerine yer verdi.

“Yılın En Çevreci Belediye Başkanı Ödülü” Nedir?

Giderek kirlenen ve doğal güzelliklerin yok olduğu, çevreye verilen önemin giderek artmakta olduğu günümüzde; toplumun çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirilmesini sağlamak ve yeni nesillere çevre bilincini aşılamanın en büyük görevlerinden biri olduğu bilincini yaymak isteyen Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD), gelecek nesillere daha yaşanabilir, daha temiz bir dünya bırakmak adına her yıl yaptığı çevre dostu çalışmaları göz önünde bulundurarak, kamuoyunda görev yapan bir yöneticiye “Yılın Çevrecisi” ödülünü vermeye devam ediyor. 

Bilindiği gibi çevrecilik, bireyin davranışının gelişiminde, kalıtım yerine çevre etkenlerin belirleyici olduğunu öne süren ve doğayı, doğal ve tarihsel güzellikleri korumak için uğraş verme işini savunan bir görüş.

 

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.