ŞILE Hava Durumu
Kıymetli hemşehrilerim;

Sizlerin teveccühü ve tercihi ile Belediye Başkanlığı görevini üstlendiğimden bu yana, meclis üyelerimiz ve ekibimizle birlikte Şile’yi ve bölgemizi geleceğe en doğru şekilde taşıyabilmek için gerekli yatırımların ve projelerin hayata geçirilmesi için var gücümüzle ve ilk günkü heyecanımızla çalışmaya devam ediyoruz. Çünkü biz Şile’yi çok seviyoruz.
İlhan OCAKLI

Güncel ihale bulunmamaktadır.

İhale Arşivi için tıklayınız

En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Ödülü Şile Belediyesi’nin!

En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Ödülü Şile Belediyesi’nin!

22 Haziran 2022 Çarşamba

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından koordine edilen 2022 Yılı En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Ulusal Jürisi, ödül kazananları belirleyerek, Şile Belediyesi’ni, plaj kategorisinde ‘En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Ödülü’ne lâyık gördü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından; Kocaeli’nin Kandıra ilçesindeki Seyrek Plajında düzenlenen törene Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ile Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Başkanı Prof. Dr. Abdulkadir Ateş, il ve ilçe protokol temsilcileri katıldı.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Önce Mavi Bayrak Tescili ve Ardından Bu Ödül, Şile Belediyesi Çevre Vizyonlarını Ortaya Koyuyor.”
Törende konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Belediyesi’ne böyle bir ödülün veriliyor olmasının sevincini ve gururunu yaşadıklarını belirterek; “Türkiye Çevre Eğitim Vakfı(TÜRÇEV) tarafından düzenlenen “Ulusal Mavi Bayrak Ödül Töreni”nde ilçemize lâyık görülen “En İyi Çevre Bilinçlendirme Etkinlikleri” ödülümüzü hemşehrilerimiz adına Türkiye Çevre Eğitim Vakfı(TÜRÇEV) Başkanı Prof. Dr. Abdulkadir Ateş’ten aldık. Yıl boyu okullarımızda devam ettiğimiz eğitim çalışmalarımız, belli dönemlerde düzenlediğimiz farkındalık çalışmalarımız ve birkaç hafta önce hizmete açtığımız ‘Atık Getirme Merkezi ile Şile’nin eşsiz doğasını korumak için ciddi bir gayret sarf ediyoruz. Önce Mavi Bayrak tescilimiz, ardından bu ödül, Şile Belediyesi’nin çevre vizyonlarını ortaya koyuyor. Çevremiz için, Şile’miz için, ülkemiz için çevre duyarlılığı konusunda mücadele etmeye, bu bilinci en küçüklerimizden başlayarak vatandaşlarımıza aşılamaya devam edeceğiz. Çünkü çevre konusunu hep birlikte yürütmeliyiz. Çevre hassasiyetiyle öne çıkan TÜRÇEV gibi bir kuruluştan ödüle layık görülmek bizler için büyük bir sevinç ve onur kaynağıdır. Bu mücadelede emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

21 Yıldır Çevre Eğitim Etkinliklerini En İyi Şekilde Düzenleyenlere Veriliyor
Mavi Bayrak Programı kapsamında düzenlenen değerlendirme, bu yıl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Doğa Koruma Merkezi’nden oluşan Jüri Üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

İstanbul’un 2 Mavi Bayraklı Plajı Da Şile’de
2022 yaz sezonunda Şile’de Uzunkum Plajı’ndan sonra 2. olarak Â-LÂ Şile Kadınlar Plajı'nda da Türkiye'de Mavi Bayrak vermeye yetkili tek kurum olan Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'nın(TÜRÇEV) uluslararası bir çevre ödülü olan Mavi Bayrağı dalgalanıyor.

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.