444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Tamamlanan Projeler
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

Şile Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi

Tasarım süreci Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Kültür Merkezi ve Nikâh Salonu projesinin, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş’ın desteği ile İBB tarafından uygulaması gerçekleştiriliyor.
Proje Tarihi: 18.10.2015

Halkının ihtiyaçlarına cevap verebilen bir kent olma gayesi ile hayata geçirilen önemli projelerden biri olan Kültür Merkezi’nin toplam inşaat alanı yaklaşık 10.000 m² olan kültür merkezi, şile kent ölçeğine saygısını, tasarımı, doğal malzeme seçimi ve boyutları ile ortaya koyuyor. 

Fonksiyonellik ve estetiğin bir arada düşünüldüğü tasarım, çevresi ile ayrı düşmeyen merkezde gerçekleşecek faaliyetlerin açık mekânlarla buluşacağı bir kurgulamayı esas alıyor; yapı münferit bir yaklaşımla değil civarında bulunan rekreasyon alanları ve tasarlanan açık alanları ile bir bütün olarak çalışıyor.

Sergi salonları, kültürel ve sanatsal değerlerin sergileneceği sosyal mekânlar sağlarken, açık ve kapalı kafeterya alanları keyifli vakitler geçirme imkânı sunacak.

70 kişilik sinema salonu şile’mizin gençlerini konforlu ve kolay ulaşılabilir sinema keyfi ile buluşturacak.                                          

Bünyesinde bulunan 240 kişilik nikâh salonu ve fuayesi ile vatandaşlarımız nikâhlarını artık şile’de kıyabilecek. Salon ve fuaye alanları, fonksiyonlara göre birleşerek farklı yerleşim imkanları sunabilecek, çok amaçlı salon olarak kullanılabilecek.

Amfi düzeninde normal ve asma kat olarak tasarlanan 500 kişilik tiyatro ve konser salonu, çift yönlü sahnesiyle, her iki yönünde bulunan açık ve kapalı alanlarda farklı organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek. Teknik donanımı ile şile halkı’nın bugüne kadar ilçe dışında karşılamaya mecbur kaldığı ihtiyaçlarına cevap verecek.

 

 

 

 

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.