444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

Şile-Ağva Otoyolu Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Şile-Ağva arasını 22 kilometreye, indirecek otoyolu çalışmaları hızla devam ediyor. 2013 yılının sonlarında ilk sondaj vurularak başlanan Şile-Ağva-Kandıra Otoyolu "7 Tünel(2983m), 10 Viyadük(3400m), 3x3 Gidiş-Geliş ile Şile-Ağva arası 40 kilometreden 22 kilometreye düşecek.
Haber Tarihi: 13.10.2015

Çayırbaşı-Kabakoz arası 3 tünel

Kabakoz-Akçakese arası 2 tünel

İmrenli-Şuayipli arası 2 tünel olmak üzere toplamda 7 tünel,

Çayırbaşı-Akçakese arası 3 viyadük

Akçakese-Karacaköy arası 5 viyadük

Karacaköy-Kurfallı arası 2 viyadük olmak üzere toplamda 10 viyadükle çalışmalar devam ediyor.

Kabakoz-Akçakese tüneli 795m uzunluğu ile projenin en uzun tüneli, Akçakese viyadüğü ise 42m yükseklikle projenin en yüksek viyadüğü oluyor.

      Kuzey Marmara Otoyolu, tamamlandığında Şile-Kandıra arasında 11 köyden geçerek 8 adet kavşak çıkış noktası ile Şile-Ağva arası transit ulaşımı 20 dakikaya indirecek. Ağva'nın doğal yapısına zarar vermeyecek şekilde yapım çalışmaları süren otoyol sürüş güvenliği, sürüş konforu düşünülerek %3 meyille yapılıyor. Yolun tamamlanmasıyla Ağva rahat ve konforlu bir otoyola kavuşacak.

DOĞAYA ZARAR VERMEDEN AĞVA-ŞİLE 20 DAKİKAYA, AĞVA-İSTANBUL 1 SAATE İNECEK!

    Hemzemin otoyolu olarak imal edilmeyen yol, çevresel kaygılara uygun olarak yapılıyor. Hem doğaya zarar vermemek adına, hem de ulaşımı kısaltmak adına otoyol, 7 Tünel ve 10 Viyadük çalışması ile tamamlanacak. Bu sayede gerek orman korunmuş olacak gerekse hayvanların geçiş güzergahları tahrip edilmemiş olacak. Maliyeti artırma pahasına yapılan çalışmalarda amaç ‘doğanın korunması ve yolun kaliteli hale getirilmesi. Ağva’yı Kuzey Marmara Otoyoluna ve İstanbul’a bağlayacak otoyolun, tünel açma ve viyadük çalışmaları hızla devam ediyor. Çalışmaların 2018 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.