444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Geçmiş Festivaller
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ŞİLE BEZİ FESTİVALİ

 

   25 yılı geride bırakan Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivaline bugüne kadar ülkemizin en önemli sanatçıları katılarak, Şileli müzikseverlerle buluştular. Bu sanatçılar arasında Nilüfer, Bulutsuzluk Özlemi, Müşerref Akay, Nursaç Doğanışık, Ersen ve Dadaşlar, Sibel Egemen, Sibel Turnagöl, İsmet Ay, Nalan Altınörs, Sibel Can, Nükhet Duru, M.F.Ö, Erol Evgin, Burhan Çaçan, Mahsun Kırmızıgül, Ebru Gündeş, Bülent Ersoy, İbrahim Tatlıses, Barış Manço, Emrah, Gönül Yazar, Mustafa Topaloğlu, Zerrin Özer, Belkıs Akkale, Ahmet Özhan, Funda Arar, Manga, Fuat, Kıraç, Işın Karaca, Mustafa Sandal, Volkan Konak, Muazzez Ersoy, Ayna, Erkin Koray, Murat Göğebakan, R.El Roman, F.Düzağaç, Orient Express, Bülent Ortaçgil, Kurtalan Express, Burak Kut, Mirkelam, Haluk Levent, Nazan Öncel, Nev, Kutsi, Murat Boz gibi ülkemizin en sanatçılar.
 

 

   Ayrıca yine Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali yıllar boyunca birçok ünlü tiyatro oyuncusunu, uluslararası halk oyunları gruplarına ev sahipliği yaptı. 2011 yılında düzenlenen 25. Festival; 25 ülkeden, 550 yabancı katılımcı ile en fazla ülke ve yabancı konuğun katıldığı Festival oldu.
 

 

Festival değişik ülkelerden katılan, değişik el işi sanatçılarının, ürünlerini ürettikleri, teşhir ettikleri ve sattıkları bir el işi sanat fuarına dönüşürken; uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivalinin hedefi, ‘Şile Bezini markalaştıran, uluslararası bir el işi fuarı olabilmek’.
 

 

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.