444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Özgeçmiş
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

1972 yılında Sakarya Akyazı'da doğan İlhan OCAKLI, ilköğrenimini Akyazı'da, orta öğrenimini  Adapazarı Teknik Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladı. Üniversite öğrenimini yurtdışında gerçekleştiren İlhan OCAKLI'nın, Anadolu Üniversitesi/ Uluslararası İlişkiler son sınıfta ikinci lisans eğitimi devam etmektedir. Şile'de ticaretle uğraşan İlhan OCAKLI, evli ve 3 çocuk babasıdır.

2004 yerel seçimlerinde Şile Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkan Yardımcılığı, 2007 genel seçimlerinde Şile SKM Başkanlığı ve İlçe Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanlığı, 2009 Yerel Seçimlerinde SKM Başkanlığı ve sonrasında vekil İlçe Başkanlığı görevleri yapan Ocaklı, Şile'de %7olan üye oranını, %35'lere çıkartarak Şile’ye, İstanbul'da Ak Parti'nin en yüksek üye oranına sahip ilçesi ünvanını kazandırmıştır.

2009 yılı Ekim ayında Şile İlçe Başkanlığına atanan İlhan Ocaklı, 2011'de 4. Olağan İlçe Kongresi, 2014'te 5. Olağan İlçe Kongresi ve 2018'de 6. Olağan İlçe Kongresinde delegelerin teveccühleri ile Ak Parti Şile İlçe Başkanı olarak görev yapmıştır.

İlçe Başkan Yardımcılığı, SKM Başkanlığı ve 3 dönemdir devam ettiği Şile İlçe Başkanlığı görevlerinde açık kapı politikasıyla Şile'nin 5 Merkez mahallesi ve 57 köyünde taraflı tarafsız tüm Şileliler ile gönül bağı kuran İlhan Ocaklı, Şile'nin yerel ihtiyaçları ile ilgili tüm sorunlarında Ankara ile Şile arasında iletişim sağlamış ve çözüm yolları için çalışmıştır.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, Şile halkının teveccühleriyle,  yüzde 54.37 oy oranı ile Şile Belediye Başkanı seçilmiştir. 

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.