444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Dün akşam saatlerinde bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan video görüntülerine istinaden, kamuoyuna ve hemşehrilerimize açıklama yapma gereği hissettik.
Haber Tarihi: 23.07.2020

Kamuoyunun Dikkatine;

Dün akşam saatlerinde bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan video görüntülerine istinaden, kamuoyuna ve hemşehrilerimize açıklama yapma gereği hissettik.

 

Öncelikle bu tip, dayanaksız, önü ardı bilinmeyen konuların cımbızlanıp, siyasete konu edilmesini hayretle karşılıyoruz. İlçe belediyesi olarak 790 km2’lik hizmet alanında, 62 mahallede, tabela nüfusunun çok üzerinde bir yoğunluğa hizmet etme mücadelemize büyük bir özveriyle devam etmekteyiz.

Yayınlanan videoda yer alan görüntülere istinaden;

1. Görüntülere yansıyan banklar uzun zaman önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, hibe olarak ilçemizin kullanımına sunulmuştur. 10 yılı aşkın süredir ilçemizin muhtelif noktalarında hemşehrilerimizin kullanımındadır ve geride kalan zaman zarfı süresince de sorunsuzca kullanılmaya devam edilmiştir.

2. Ahşap malzemeden oluşan bu tarz kent mobilyalarında hava koşulları ve kullanım kaynaklı deformasyonlar oluşmaktadır. Şile Belediyesi olarak kendi kent mobilyalarımızı, öz kaynaklarımız ve kendi iş gücümüzle üretecek güce ve kabiliyete sahibiz. Bunun en güzel örnekleri, bir süredir Şile Kent Meydanımızda hemşehrilerimizin beğenisine ve kullanımına sunulmuştur.

3. Bilindiği üzere deformasyona uğramış kent mobilyaları, düzenli olarak restorasyon ve onarım çalışmalarına tabi tutulur. Hemşehrilerimizin kullanımında olan tüm kamusal alanlarda kaliteli ve konforlu hizmet anlayışı çerçevesinde ilgili rehabilitasyonları ve estetik dokunuşları yerine getirmeye gayret etmekteyiz.

4. Şile sadece İstanbul’un değil, aynı zamanda ülkemizin de önemli bir turizm destinasyonudur ve özellikle yaz aylarında ilçe belediyesinin olanaklarının çok üzerinde bir nüfusa hizmet etmektedir.

5. Hizmet üretme noktasında, geniş bir alanda, tüm birimlerimizle çalışmalarımıza gayet özverili ve samimi bir şekilde devam ederken kamuoyuna yansıyan bu olay sebebiyle rahatsızlığımızı da ayrıca paylaşmak isteriz.

Yaşanan gelişmeleri, amacı salt hizmet etmek olan bir kurum olarak üzüntüyle karşılıyoruz.

Mevzu bahis video paylaşıldığı an itibariyle, sosyal medya üzerinden hiç bir hukuki gerçekliğe dayanmayan ithamlar ve hakaretler konusunda hukuki sürecide ayrıca takip edeceğimizi belirtmek isteriz.

Tüm kamuoyuna saygıyla sunulur.

 

23.07.2020

Şile Belediyesi

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.