444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

YENİ ŞİLE DEVLET HASTANEMİZ HAYIRLI OLSUN

Şile’de verilen sözler tutuluyor, yüzler gülüyor. Başkanımız Tabakoğlu Yeni Şile Devlet Hastanemizin projesini tanıtarak, yeni hizmet ve yatırımlara yeşil ışık yaktı.
Haber Tarihi: 11.10.2016

 

            Şile’de verilen sözler tutuluyor, yüzler gülüyor. Başkanımız Tabakoğlu Yeni Şile Devlet Hastanemizin projesini tanıtarak, yeni hizmet ve yatırımlara yeşil ışık yaktı.

     Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’nun büyük uğraşları sonucu Şile, Yeni Devlet Hastanesine kavuşuyor. Belediyemiz tarafından yer tahsisi yapılarak Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir şekilde yürütülen yeni devlet hastanesinin proje çalışmaları tamamlandı. Şileli vatandaşlarımızın öncelikli sorunlarından biri olarak görülen hastane ihtiyacı, Başkanımız Tabakoğlu’nun; ‘İlçemize Yeni Bir Hastane Kazandıracağız ve bu sorunu çözeceğiz’ sözü ile farklı bir ivme kazanmıştı.

    ÇARE BAŞKAN’DAN 

            Şile’nin en önemli sorunlarından biri haline gelen sağlık sorununa çare Başkanımız Can Tabakoğlu oldu. Şile’mizin ve tüm köylerimizin ihtiyacını karşılayacak olan 100 yataklı ve tam kapasiteli devlet hastanesinin proje çalışmaları tamamlandı. Projeyi tanıtan Başkanımız; bizler vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü yerine getirmenin onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Şileli vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layık. Yeni devlet hastanesinin Şileyi sağlık alanında ileriye taşıyacağına inanıyorum ve hayırlı olmasını diliyorum’ şeklinde konuştu. Yeni Şile Devlet Hastanesi inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacak.

TEDAVİ İÇİN İLÇE DIŞINA GİTMEYE SON

            Projenin tamamlanması ile birlikte köylerin de hastane yetersizliği ve ulaşım eksikliğinden kaynaklı sıkıntıları son buluyor. Şile-İstanbul yolu üzerinde Meşrutiyet Kavşağı karşısı, OGM yanına yapılacak olan hastane Şile-Ağva Otoyolu’nun da tamamlanması ile tüm mahallelere yakın hale gelecek. Otoyolun tamamlanması ile Ağva-Şile arası 20km’ye düşerken hastaneye ve diğer gerekli kurumlara ulaşımda rahatlamış olacak.

Şile yeni devlet hastanesinde şu bölümler bulunacak:

ULTRASON-RÖNTGEN-MAMOGRAFİ-DİYALİZ

ACİL SERVİS                                                                                                       POLİKLİNİKLER

FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİ (12 YATAK KAPASİTESİ)                                           AMELİYATHANE (4 SALON)

YANIK ÜNİTESİ (2 YATAK KAPASİTESİ)                                                       YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

KADIN DOĞUM ÜNİTESİ                                                                               POLİKLİNİKLER

PALYATİF HASTA YATAK ÜNİTESİ (5 YATAK KAPASİTESİ)                        HASTA YATAK ÜNİTESİ (72 YATAK  KAPASİTESİ)

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.